Atrakcje

Spływy kajakowe

Wykorzystując nasze położenie przy szlaku kajakowym Doliny Liwca oferujemy Państwu spływy kajakowe na Liwcu. Jest to fantastyczny sposób na urozmaicenie urlopu lub wakacyjnego noclegu na Podlasiu (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,podlasie,58.html). czy też po prostu wolnego czasu. Dostarcza nie tylko wielu emocji, ale także niesłychanych wrażeń. Płynąc kajakiem po rzece Liwiec można zupełnie zapomnieć o troskach życia codziennego. Co więcej, możemy w ten sposób intensywniej poczuć jedność z naturą, podziwiając wokół zachwycające krajobrazy.

Wędkowanie

Dla miłośników wędkowania też coś jest. Nieopodal naszego gospodarstwa znajduje się rzeka Liwiec. Bogato rozwinięta roślinność wodna tej rzeki stwarza doskonałe warunki do rozwoju ryb spokojnego żeru jak i drapieżników, a przy tym nie jest bardzo uciążliwa dla wędkujących. Dominujące gatunki to: płoć, krąp, kleń ,okoń, jaź, kiełb, szczupak. Miłą niespodzianką może okazać się lin, karaś lub karp któremu udało się podczas wiosennych wylewów uciec z pobliskich stawów hodowlanych. Najskuteczniejsze metody połowu to klasyczna spławikówka, lekki spining oraz żywcówka.

Wycieczki rowerowe

Miasto Węgrów jest przystosowane dla osób preferujących aktywny wypoczynek na rowerze. Większość chodników jest podzielona na ścieżki piesze i rowerowe. Ponad to został wyznaczony Szlak Rowerowy Natura biegnący z Węgrowa do Liwa wzdłuż Doliny Liwca. Rowerowa przejażdżka to okazja do obserwacji krajobrazów, czy do wypatrywania dzikiego ptactwa objętego dyrektywą w ramach programu Natura 2000.

Szlaki turystyczne

W zależności do potrzeb turystów na terenie Węgrowa jak i powiatu węgrowskiego jest kilka szlaków turystycznych. Szlak Mistrza Jana Twardowskiego dla rodzin i dzieci. Głównym miejscem do celowym tego szlaku jest Bazylika Mniejsza, w której znajduje się legendarne lustro Mistrza Twardowskiego a dla dzieci park z placem zabaw z wyposażaniem nawiązującym do legend o Mistrzu Twardowskim. Szlak wielokulturowy polecany miłośnikom historii, osobą zainteresowanym zabytkami i dziedzictwem kulturowym. Obiekty reprezentują katolicki, protestancki, judaistyczny kręgi kulturowe. Dla turystów zmotoryzowanych i rowerzystów przeznaczony jest szlak Doliny Liwca. Trasa szlaku biegnie przez cały Powiat Węgrowski, co pozwala na zobaczenie najpiękniejszych krajobrazów i ciekawych zabytków.

Zalew nad Liwcem

Nieopodal agroturystyki u górala sięgając wzrokiem znajduje się zalew na Liwcem. To idealne miejsce na letni wypoczynek. Wczasowicze mają tu do dyspozycji wypożyczalnie sprzętów wodnych i sportowych, strzeżone kąpielisko i małą gastronomie. Znajdują się tam także stanowiska wędkarskie, pomosty. Dla dzieci place zabaw jak również boiska do gry w siatkówkę oraz miejsca piknikowe. W sezonie letnim dzierżawca terenu oferuje ciekawe atrakcje dla wczasowiczów takie jak dyskoteki, dancingi czy konkursy dla dzieci.